Pielęgnacja włosów przedłużanych

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

MYCIE – włosy przedłużane należy myć ZAWSZE w kierunku ich rośnięcia. Nie wolno przechylać głowy „do góry nogami”. Pamiętaj, aby stojąc pod prysznicem czy siedząc w wannie włosy zawsze spływały Ci naturalnie w dół ciała. Masuj delikatnie skórę głowy – także pomiędzy łączeniami – ulubionym szamponem a resztę włosów pokryj szamponem na bazie naturalnych składników (np. kokosa, jedwabiu czy lnu) rozmieszanym z wodą a następnie spłucz. Nie szoruj włosów przedłużanych – nie mają one połączenia z cebulką, więc nie brudzą się jak naturalne włosy – cienka warstwa szamponu nałożona na nie, a następnie spłukana, w zupełności wystarczy do zachowania czystości.

NAWILŻANIE – po spłukaniu szamponu nałóż na włosy odżywkę nawilżającą bądź regenerującą. Pamiętaj, aby nie nakładać odzywki na łączenia, ponieważ substancje w niej zawarte mogą je osłabić. Bezpieczna odległość od łączeń to 1/3 długości włosów. Trzymaj odżywkę o 2 minuty dłużej, niż jest to podane na opakowaniu. Jeśli zażywasz kąpieli w saunie, możesz nałożyć na włosy odżywkę i lekko owinąć je ręcznikiem przed wejściem – ciepło sauny pomoże dogłębnie wniknąć składnikom odżywczym.
Następnie spłucz odżywkę letnią wodą.

SUSZENIE – Po wyjściu z prysznica / wanny owiń włosy ręcznikiem. Nadal obowiązuje zakaz przerzucania włosów w dół! Połóż ręcznik płasko na głowie a jego dół okręć wokół włosów, aby wchłonął jak najwięcej wody. Mokre włosy są o wiele cięższe, niż włosy suche, dlatego nie czesz i nie szarp włosów, kiedy są całkiem mokre. Najlepiej trochę je przedtem podsuszyć. Możesz użyć letniego nawiewu suszarki lub pozostawić je do wyschnięcia. Zachowuj bezpieczną odległość suszarki od włosów (ok.15-20 cm), nigdy nie susz włosów gorącym powietrzem. Zbyt wysoka temperatura to najgorszy wróg wszystkich włosów, także Twoich własnych.
Nigdy nie pozwalaj włosom wyschnąć nie rozczesawszy ich uprzednio. Najlepiej stosować cykl przemienny: suszenie – czesanie – suszenie. Jeśli schną same, przeczesz je od czasu do czasu.

CZESANIE – czesanie zawsze rozpoczynaj od końców. Dobrym nawykiem jest zabezpieczenie końcówek włosów serum jedwabnym lub na bazie olejku arganowego, co dodatkowo ułatwi czesanie. Serum do końcówek nie może zawierać w składzie alkoholu!
Złap włosy jedną ręką nad karkiem a drugą ręką ze szczotką powoli czesz zaczynając od końcówek, coraz wyżej, aż będziesz miała pewność, że cała kitka jest już dokładnie rozczesana. Jeśli natrafisz na kołtunek, nie szarp włosów, ale delikatnie porozdzielaj je palcami, a następnie użyj szczotki. Następnie możesz już przeczesać włosy także u nasady, pomiędzy łączeniami. Do czesania używaj tylko szczotki z naturalnym włosiem i nylonowymi stickami, dedykowanej do włosów przedłużanych.

STYLIZACJA – włosy naturalne marki HAIRLOVE Professional można modelować i stylizować wedle uznania. Zalecamy korzystać z prostownicy i lokówki o maksymalnej temperaturze grzania 170-180 stopni, aby Twoje nowe włosy służyły Ci jak najdłużej.
Jeśli pragniesz zmienić kolor włosów, użyj farby bez amoniaku, która jest delikatniejsza dla włosów, niż farby tradycyjne. Nigdy nie rozjaśniaj włosów przedłużanych!

SEN – do spania zawsze zaplataj włosy w luźny warkocz. Dzięki temu będą bezpieczne w nocy, a rano nie zaskoczy Cię żaden niespodziewany kołtunek.